daria siwiak jewellery o marce o firmie informacje

O mnie

Lubię mówić o sobie- projektantka biżuterii. Pracuję w branży jubilerskiej kilkanaście lat i zarówno w pracy jak i w życiu najbardziej cenię autentyczność.

Autentyczność

Nie ulegam modom, od zawsze bliska jest mi oszczędna forma, minimalizm, prostota  i taką też projektuję biżuterię. Lubię estetykę Bauhaus’u, styl Art Deco i modernizm.
Zachwyt architekturą, a w szczególności nowojorskimi wysokościowcami, stał się bezpośrednią inspiracją do stworzenia flagowej kolekcji – Nowy Jork.

Rzemiosło i tradycja

Biżuteria powstaje w mojej małej warszawskiej pracowni. Proces jej tworzenia składa się z kilkunastu etapów, zgodnie z klasyczną sztuką złotniczą. Wszystko wykańczane jest ręcznie z ogromną precyzją i zaangażowaniem.
Mam ogromny szacunek dla dawnych, ręcznych technik dlatego współpracuje z lokalnymi rzemieślnikami i czerpię z ich ogromnego doświadczenia i wiedzy.

Jakość

Robię wszystko, aby biżuteria, która trafia w Państwa ręce była najwyższej jakości.
Kamienie przygotowywane są ręcznie przez lokalnego szlifierza.
Metal obrabiany jest z ogromną precyzją i dbałością o najmniejszy szczegół.
Złocenie odbywa się w  sprawdzonej pracowni galwanicznej.
Dzięki temu, biżuteria może być noszona przez Państwa długie lata.

Ponadczasowość, klasa

Minimalistyczne formy, odpowiednie, precyzyjnie dobrane proporcje i kolorystyka użytych kamieni sprawia, że projekty są ponadczasowe.
Kolekcja Nowy Jork powstała w 2014roku, nadal jest chętnie wybierana i wzbudza podziw.

Wygoda

Zanim produkt pojawi się w sprzedaży jest przeze mnie noszony, mierzony, ważony. Projektuję biżuterię o wadze i proporcji, która pozwala nosić ją cały dzień.
Biżuteria ma zwracać uwagę i wzbudzać zachwyt, ale jednocześnie być wygodna.

Recycling

Zaryzykuję twierdzenie, że pracownia jubilerska to jeden z najbardziej ekologicznych biznesów na małą skalę. Mój warsztat praktycznie nie generuje odpadów. Uszkodzone kamienie są zmniejszane i wykorzystywane w innych projektach, metal podlega przetopieniu i jego resztki są wykorzystywane ponownie.
Pudełka i koperty są ekologiczne, z papieru pochodzącego z recyclingu.

Zapraszam do poszukiwania czegoś wyjątkowego

Daria Siwiak

Koszyk